امروز یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸

کنکور نظام قدیم ثبت نام کنم یا نظام جدید؟ – کنکور آسان است

کنکور نظام قدیم ثبت نام کنم یا نظام جدید؟ – کنکور آسان است

5٫0 rating based on 1,234 ratings

سوالی که امروز در ذهن دانش آموزان وجود دارد این است که در کنکور ۹۹ کنکور نظام قدیم شرکت کنیم یا کنکور نظام جدید ؟

تفاوت هایی که امسال بین دو کنکور نظام جدید و نظام قدیم وجود داشت داوطلبین را مجبور کرد که راجع به شرکت در کنکور نظام جدید و نظام قدیم دچار تردید شوند.

در کنکور ۹۸ با اعلام سازمان سنجش نتایج به صورت تراز مشترک بر روی سایت قرار گرفتند. و همین اعتراض شرکت کنندگان در کنکور نظام قدیم را برانگیخت.

با توجه به دشواری کنکور نظام قدیم به خصوص در درس ریاضی و فیزیک پس شاید تراز مشترک را بتوان یک بی عدالتی برای داوطلبین نظام قدیم دانست.

به همین دلیل بسیاری از داوطلبین  نظام قدیم تصمیم گرفته اند در کنکور نظام جدید شرکت کنند.

اما آیا تصمیم درستی برای آینده می باشد؟

داوطلبین باید در نظر داشته باشند با توجه به تغییر در سیستم آموزشی و تفاوت بین نظام قدیم و نظام جدید پس منابع کنکوری نیز دچار تغییرات فراوانی شده اند به خصوص درس اختصاصی مثل زیست شناسی.

 هزینه هایی که داوطلبین نظام قدیم برای کنکور ۹۸ و سال های گذشته انجام داده اند هزینه های بالایی می باشند پس اگر داوطلب بخواهد برای کنکور ۹۹ نیز منابع را تهیه کند باید هزینه هایی را پرداخت نمایید.

پس به دانش آموز توصیه می شود در نظام آموزشی خود برای کنکور شرکت نمایید.

با توجه به تراز مشترکی که در کنکور ۹۸ اعلام شد و سختی سوالات نظام قدیم نسبت به دانش آموزان نظام جدید این احتمال به نظر می رسد که سازمان سنجش برای برقراری عدالت بین دو سیستم نظام جدید و نظام قدیم کنکور ۹۹  را با دشواری کمتری برای شرکت کنندگان نظام قدیم برگزار کند.

از طرفی داوطلبین باید در نظر داشته باشند دروس مربوط به سیستم خود را چندین بار مرور کرده اند پس راحتتر می توانند تست زنی آن را انجام دهند.

اگر یک درصد این احتمال را درنظر بگیریم که سازمان سنجش نتایج کنکور ۹۹ را به صورت جداگانه اعلام کند پس با توجه به جمعیت کمتر نظام قدیمی ها شانس بیشتری برای قبولی در دانشگاه دارند.

با توجه به تمامی این شرایط که برای  کنکور ۹۹ مطرح کردیم پس به هر داوطلبی توصیه می شود در سیستم تحصیلی مربوط به خود در کنکور سراسری شرکت کند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کنکور نظام قدیم و نظام جدید به سایت گیلنا پابلیشرز و اوج یادگیری مراجعه کنید یا با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۸۲۸۶ تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.