امروز یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

آموزش روش های تند خوانی در کنکور آسان است

آموزش روش های تند خوانی در کنکور آسان است

5٫0 rating based on 1,234 ratings
روش تند خوانی

تند خوانی یا چشم خوانی روشی است که برای افزایش تایم مطالعه به دانش آموزان پیشنهاد می شود .

یکی از مشکلات دانش آموزان هنگام خواندن کنکوری مشکل وقت و تایم می باشد که باعث می شود دانش آموزان به خوبی برنامه ها را اجرا نکنند و اضطراب ناشی از کمبود وقت باعث می شود که دانش آموزان همیشه استرس تمام نکردن دروس و تست زنی را داشته باشند .

گاهی اوقات دانش آموزان تایم زیادی را به مطالعه اختصاص می دهند اما چون تایم تست زنی کمی دارند نتایج خوبی را در آزمون و کنکور به دست نمی آورند پس باید تایم مطالعه آموزشی را کاهش داد ولی با کاهش دادن تایم مطالعه ، آموزش به صورت ناقص باقی می ماند .

پس بهترین راهکار برای این که تایم مطالعه کاهش یابد و تایم تست زنی افزایش پیدا کند و مطالب نیز به صورت کامل آموزش داده شوند باید  ازروش تند خوانی استفاده کرد .

از روش تند خوانی به عنوان معجزه زمان یاد می کنند .

تند خوانی به این معنی نیست که مطالب به صورت سطحی خوانده شوند بلکه به این منظور است که دانش آموز از حداکثر سرعت مغز خود در جهت فهمیدن یک موضوع درسی بهره مند شود .

مسلط شدن به روش تند خوانی ممکن است زمان نسبتا طولانی ( ۲-۳هفته ) را از شما بگیرد . اما بدون شک بهره مندی از روش های تند خوانی سبب بازده فوق العاده بالای درسی . صرفه جویی در زمان است بدین معنی که اگر دانش آموز قبل از مسلط شدن به این روش یک صفحه از کتاب دینی را به مدت ۲۰ دقیقه می خواند با روش تند خوانی همان حجم از مطالب را در مدت ۷ دقیقه می خواند .

اصول تند خوانی
اصول تند خوانی

ابتدا باید علل کند خوانی را شناسایی کنیم

۱-کلمه خوانی : کلمه خوانی هم سرعت مطالعه را کم می کند و هم میزان درک را پایین می آورد ، اگر کلمه خوانی تبدیل به جمله خوانی یا عبارت خوانی شود نه تنها سرعت بالا می رود بلکه درک نیز بیشتر می شود . کلمات نیز در جمله نمود پیدا می کنند پس اگر کلمه خوانی صورت بگیرد مغز بعضی از کلمات را درک نمی کند زیرا در جمله معنی دارند و میزان درک پایین می آید .

۲-خواندن با صدای بلند : دومین علت کند خوانی ، خواندن با صدا یا بلند خوانی است ، کسی که با صدای بلند می خواند حتی اگر با صدای بلند هم بخواند بیشتر از ۳۰۰-۴۰۰ کلمه در دقیقه نمی تواند بخواند زیرا سیستم گفتاری ما برای افزایش سرعت محدودیت دارد اما اگر این بلند خواندن به چشم خوانی تبدیل شود هم سرعت بالا می رود و هم درک مطلب بیشتر می شود .

برای اینکه نتیجه بهتری از تند خوانی بگیرید بعد از خواندن هر مبحث کتاب را بسته و هر مطالبی را که یاد گرفته اید و متوجه شده اید را بنویسید و برای خود توضیح دهید .

روش های تند خوانی
روش های تند خوانی

افزایش سرعت تست زنی

بعد از خواندن مطالب و مباحث نوبت تست زنی سریع می باشد . برای انجام دادن تست زنی سریع حتما از تکنیک ها و روش های خاص استفاده کنید . موسسه کنکور آسان است این روش ها و تکنیک های سریع تست زنی را در قالب دی وی دی های آموزشی استفاده کرده است که برای مشاهده این نمونه تست زنی ها می توان به سایت انتشارات گیلنا و اوج یادگیری مراجعه کرد و برای تهیه دی وی دی های تست زنی موسسه کنکور آسان است با شماره ۰۲۱۲۶۶۰۴۵۱۲ می توان تماس گرفت .

یک دیدگاه ارسال شده!

  • الی گفت:

    حالا واقعا تندخوانی جواب میده

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.