امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

اطلاع از سهمیه ها و انتخاب رشته کنکور با کنکورآسان است

اطلاع از سهمیه ها و انتخاب رشته کنکور با کنکورآسان است

5٫0 rating based on 1,234 ratings
اطلاع از سهمیه ها و انتخاب رشته کنکور با کنکورآسان است

سهمیه ها و انتخاب رشته موضوعاتی است که دانش آموزان وداوطلبان در روز های پس از کنکور با آن مواجه اند.

روزهای بعد از کنکور روزهایی پر از دغدغه برای انتخاب رشته است با اطلاع از سهمیه ها با خیالی آسوده تر انتخاب رشته صورت میگیرد.

انتخاب رشته یعنی انتخاب آینده . رشته ای که داوطلب انتخاب میکند برای یک یا دو سال نیست بلکه برای آینده و تمام عمر است. پس باید با توجه به علایق داوطلب کنکور و رتبه و تراز انتخاب رشته را انجام داد.

کنکور ۹۸ با توجه به اینکه معدل تاثیر مثبت دارد و افزایش ظرفیت دانشگاه های پزشکی و دادن سهمیه ۵ درصدی به سیل زده ها پس باید انتخاب رشته ی آن با دقت بیشتری انجام شود.

انتخاب رشته براساس علایق  داوطلب کنکور، سهمیه مناطق،ظرفیت دانشگاه ها در کنکور ۹۸  تراز و رتبه و درصد هر درس به سه انتخاب منطقی-دور از ذهن-رشته های که قبولی حتمی است تقسیم میشوند.

موسسات زیادی از نداشتن اطلاعات دانش آموز و داوطلب کنکور سواستفاده میکنند و با انتخاب ناآگاهانه برای داوطلب باعث می شوند که آینده ی دانش آموز تغییر کند  به همین جهت موسسه کنکور آسان است(گروه تخصصی مشاوره عارف ربیعیان) با همکاری بهترین مشاورین در انتخاب رشته در نظر دارد تا بهترین آینده را با توجه به تراز و رتبه داوطلب برای داوطلب کنکور رقم بزند.

سهمیه مناطق

تمام داوطلبان کنکور مشمول سهمیه مناطق هستند. و در صورتی مشمول سهمیه های دیگر نشوند سهمیه مناطق را خواهند داشت. مناطق سه گانه به صورت زیر دسته بندی می شوند:

منطقه یک

شامل بخش های مرکزی شهرهای تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد می باشد.در شهرستان تهران بخش های کن و شمیرانات نیز جز سهمیه منطقه یک محسوب می گردند.

منطقه دو

اکثر شهرها و شهرستانهای کشور جز منطقه دو محسوب میشوند. مگر موارد محروم که در دسته منطقه ۳ قرار میگیرد.  

منطقه سه

منطقه ۳ شامل شهرهای کوچک و محروم می شود. همچنین کلیه داوطلبان معلول و داوطلبانی که دو سال آخر تحصیل خود را در کشورهای خارجی گذرانده باشند،جز منطقه ۳ محسوب می گردند.

سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا

سهمیه ۲۵ درصد ایثارگران شامل: همسر و فرزندان شهدا، آزادگان و همسر و فرزندان آنان، جانبازان ( با جانبازی ۲۵ درصد به بالا)، همسر و فرزندان آنان می باشد.۲۵ درصد از ظرفیت هر رشته محل، مربوط به این سهمیه است.

سهمیه ۵ درصد ایثارگران شامل: جانبازان (با جانبازی کمتر از ۲۵ درصد) ، همسران و فرزندان آنان و همسر و فرزندان رزمندگان ( با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه ) می باشد.

ایثارگران برای قبولی در هر رشته محل، باید حداقل ۷۰ درصد نمره گزینش آزاد در آن رشته محل را کسب کنند.سهمیه رزمندگان شامل رزمندگان(با حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه)می باشد.

حد نصاب نمره برای این داوطلبان ۷۵ درصد نمره گزینش آزاد در رشته محل مورد نظر می باشد.

سهمیه خانواده شهدا شامل: پدر، مادر، خواهر و برادر شهید می باشد.

کنکور آسان است
اوج یادگیری
امیر مسعودی

2 نظر ارسال شده. نفر بعدی شما باشید!

  • زهرا موذنی گفت:

    سلام عالی بود فقط چطور باید ثبت نام کنیم

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.