امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

بهترین روش مطالعه فیزیک کنکور آسان است

بهترین روش مطالعه فیزیک کنکور آسان است

5٫0 rating based on 1,234 ratings
روش مطالعه فیزیک

بهترین روش مطالعه فیزیک کدام است ؟ بهترین منابع فیزیک را از کجا تهیه کنیم ؟مسائل فیزیک را چگونه حل کنیم ؟ سوالاتی که در این مقالات به آن ها جواب داده می شود .

درس فیزیک به دلیل داشتن مسائل و فرمول ها درس سخت دانش آموزان تجربی و ریاضی می باشد که دانش آموزان برای مطالعه و تست زنی آن تا حدودی با مشکل مواجه هستند .

یکی از دلایل مشکل داشتن با درس فیزیک نداشتن روش صحیح مطالعه است . هنگامی که دانش آموز نداند چگونه باید یک درس را بخواند و یا روشی اشتباه را برای آن در نظر بگیرد مطمئناً بعد از مدتی با خستگی و دلزدگی از آن درس مواجه می شود .

شاید یکی از دلایل سردرگمی دانش آموزان برای مطالعه درس فیزیک داشتن تعداد منابع زیاد و نداشتن روش صحیح مطالعه است .

از درس فیزیک در کنکور تجربی ۳۰ سوال مطرح می شود که ۳۷ دقیقه زمان پاسخگویی دارد و برای رشته ریاضی ۴۵ سوال مطرح می شود که دارای ۵۵ دقیقه زمان پاسخگویی است . پس باید سرعت عمل بالایی در حل سوالات داشته باشید .

موسسه کنکور آسان است ( گروه تخصصی مشاوره مهندس عارف ربیعیان ) در این مقاله بهترین روش مطالعه فیزیک را به دانش آموزان معرفی کرده است .

فیزیک امیر مسعودی

روش صحیح مطالعه فیزیک

فیزیک شامل مباحث حفظی و مسائل و فرمولی است .

مسائل و فرمول های فیزیک در بازه زمانی کوتاه مورد فراموشی قرار می گیرند . پس باید فرمول ها را طوری خواند که تا روز کنکور فراموش نشوند .

فرمول های فیزیک را حفظ نکنید آن ها را بفهمید . بدانید کاربرد هر فرمول چیست و برای چه مسئله ای به کار می رود . با حفظ فرمول های فیزیک به راحتی می توانید مسائل را در خانه حل کنید ولی در جلسه امتحان و کنکور با مشکل زیادی فرمول روبرو می شوید و نمی توانید تمرکز کافی را داشته باشید .

روش حل مطالعه فیزیک

برای حل مسائل فیزیک ابتدا :

-صورت مسئله را بخوانید .

-مجهول های یک مسئله را پیدا کنید .

– اصطلاحاتی که با آن ها آشنایی ندارید را تعریف کنید .

-مجهول ها و معلوم های مسائل را برای خودتان مشخص کنید .

-سپس با توجه به معلوم ها و مجهول ها فرمول را انتخاب کنید .

مباحث حفظی فیزیک را نیز همانند مباحث سایر دروس خلاصه نویسی کنید به صورتی که با هر بار خواندن مباحث تمام مطالب مهم را مرور کنید .

خلاصه نویسی فیزیک

بهترین منابع فیزیک کنکور

بهترین منابع فیزیک توسط موسسه کنکور آسان است با تدریس مهندس امیر مسعودی برای دانش آموزان ارائه شده است .

استاد امیر مسعودی درس فیزیک را به صورت آموزشی و تست زنی برای دانش آموزان تدریس کرده است .

تدریس های امیر مسعودی را می توانید به صورت رایگان از سایت انتشارات گیلنا و اوج یادگیری دانلود کنید و برای تهیه دی وی دی های فیزیک مهندس مسعودی می توانید با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۸۲۸۶ تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.