امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

روش مطالعه دین و زندگی در کنکور آسان است

روش مطالعه دین و زندگی در کنکور آسان است

5٫0 rating based on 1,234 ratings
روش مطالعه دین و زندگی

بهترین روش مطالعه دین و زندگی کدام است ؟ بهترین منابع دین و زندگی کنکور کدام اند ؟ چگونه می توانم به درصد ۱۰۰ در دین و زندگی برسم ؟

سوالاتی که در این مقاله به آن ها پاسخ داده می شود .

درس دین و زندگی جز درس های عمومی در کنکور سراسری است . هر سال در کنکور سراسری ۲۵ سوال ازدرس دین و زندگی مطرح می شود که تایم پاسخگویی به سوالات دین و زندگی ۱۷ دقیقه و تقریبا هر سوال ۴۲ ثانیه است .

بسیاری از دانش آموزان هر سال در کنکور با استفاده از منابع درست و روش مطالعه صحیح توانسته اند به درصد ۱۰۰ در درس دینی دست پیدا کنند .

روش مطالعه دین و زندگی به ۵ قسمت دسته بندی می شود .

۱-انتخاب منابع صحیح

۲-مطالعه متن درس

۳-مطالعه وفهمیدن آیات

۴-تست زنی منظم

۵-مرور

 موسسه کنکور آسان است (گروه مشاوره مهندس ربیعیان ) در این مقاله هر مرحله را برای دانش آموزان توضیح داده است .

روش مطالعه دین و زندگی

بهترین منابع دین و زندگی

دین و زندگی درسی حفظی و مفهومی است . که دانش آموز باید مطالب را متوجه شود تا بتواند حفظ کند . در واقع با فهمیدن مطالب نیازی به حفظ کردن آن نیست .

پس باید منابعی را انتخاب کرد که هر دو روش حفظی و مفهومی را به دانش آموزان آموزش دهد . و در کنار آموزش صحیح ، روش صحیح تست زنی را نیز به دانش آموزان آموزش دهد .

موسسه کنکور آسان است برای رفع مشکل مطالعه دین و زندگی آیات و نکات اصلی را به صورت رمزگذاری برای دانش آموزان آماده کرده است . دانش آموزان می توانند با روش یادیارسازی درس دین و زندگی را متوجه شوند . استاد احمدی برای فهمیدن آیات نکاتی را به دانش آموزان یاد می دهد که با دیدن آن نکته ها در سوال به گزینه درست برسند .

مطالعه صحیح

مطالعه درس دین و زندگی ابتدا باید از متن درس شروع شود . در متن نکاتی نوشته شده است که شاید دانش آموز در نگاه اول متوجه آن نشود پس باید عمقی و مفهومی مطالب را خواند .

در مرحله اول مطالب را سریع بخوانید تا از اصل موضوع مطلع شوید و بدانید مطالب راجع به چه موضوعی می باشند . سپس دور بعدی را به صورت دقیق و عمقی بخوانید و نکات را در حاشیه کتاب یادداشت کنید .

آیات

آیات را به همراه ترجمه بخوانید و درک کنید و با توجه به متن درس رمز گذاری کنید که هر درس مربوط به کدام موضوع می باشد .

تست زنی

تست زنی تنها روشی است که دانش آموز متوجه می شود چند درصد مطالب را یادگرفته است و در کدام مباحث با مشکل روبرو هست و کدام مباحث را باید دوباره بخواند .

توصیه می شود برای سریع تست زنی درس دین و زندگی حتما از روش های استاد احمدی استفاده کنید .

مرور

حتی اگر تمام مطالب را نیز به صورت کامل یاد گرفته اید و درصد تست بالایی دارید اما مرور انجام ندهید هیچ مطلبی را هنگام کنکور به یاد نمی آورید . مرور تنها روشی است که مطالب در ذهن دانش آموزان تثبیت می شوند و مطالب از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت انتقال پیدا می کنند .

روش مطالعه دین و زندگی

تهیه منابع دین و زندگی استاد احمدی

استاد حسین احمدی مدرس درس دین و زندگی موسسه کنکور آسان است می باشند که در کنکور ۹۸ دانش آموزان زیادی را به درصد بالا در درس دین و زندگی رساندند.

دانش آموزان و داوطلبین کنکوری جهت مشاهده نمونه تدریس رایگان دین و زندگی استاد احمدی می توانند به سایت انتشارات گیلنا و اوج یادگیری مراجعه کنند و جهت تهیه محصولات با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۸۲۸۶ تماس بگیرید .  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.