امروز چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹

نکات اساسی برای موفقیت در کنکور

نکات اساسی برای موفقیت در کنکور

5٫0 rating based on 1,234 ratings
موفقیت در کنکور

راه حل های موفقیت در کنکور

 کنکوری‌ها این روزها به شدت درگیر امتحانات نهایی هستند ،‌ پروسه‌ای وقت گیر که با برنامه ریزی درست و صحیح می‌تواند پلی برای موفقیت دانش‌آموزان در کنکورباشد دراین بین کنکوری‌ها دراولین قدم باید بدانند که امتحانات نهایی اساسی‌ترین نقش را در قبولی آنها درکنکور دارد چرا که اگراین امتحان را به خوبی ندهند در کنکورهم موفق نخواهند شد.

سعی کنید آن چه را که می خوانید در ذهن خود تجسم کنید زمانی که مطالعات به خوبی در ذهن مجسم شود مانند حکاکی در ذهن مانده و حتی پس از کنکور هم آن مطالب برای دانش‌آموز کاربرد خواهد داشت.

 شیوه مطالعه راز موفقیت در کنکور است ؛ تصورنکنید اگر دوستتان در امتحانات نمره بالاتری گرفته است موفق‌تر خواهد شد ؛ چه بسا اگر شما شیوه مطالعه بهتری داشته باشید موفقیتتان حتمی خواهد بود.

یکی از عوامل  تاثیر گذار نحوه نشستن هنگام مطالعه است برخی افراد به حالت نادرست می‌نشینند و باعث ایجاد خستگی در آنها می‌شود از این رو توصیه می‌شود از نشستن به حالت دراز کش پرهیز کنید، درست نشستن، درست نفس کشیدن وتابیدن نورازلزومات یادگیری هنگام مطالعه است.

از طرح سوال در زمان مطالعه کنکورغافل نشوید

این نکته  را به یاد داشته باشید که اساس مطالعه فعال طرح سؤال است پس سعی کنید سوال را به خوبی یاد گرفته باشید و توانایی خود را در نحوه سوال خواندن قوی کنید . بسیاری از افراد به دلیل اینکه سوال را یاد نگرفته‌ و به خوبی آن را متوجه نشده‌اند در پاسخ دادن دچار اشکال می‌شوند.

همچنین وقتی می خواهید کتابی را بخوانید آن را به بخش های کوچک تقسیم و زمان خواندن آنها را مشخص کنید، زیرا هرچه مطالب به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم شوند، یادگیری آن ها راحت تر خواهد بود.

 در روزهای باقیمانده تا کنکور سعی کنید از زمان خود بهره بیشتری ببرید و آن را به خوبی تقسیم کنید بعد از گذشت ۲۴ساعت از مطالعه حدود ۸۰ درصد از مطالب فراموش می شوند با مرور صحیح از این فراموشی جلوگیری کنید .

کنکور آسان است
امیر مسعودی
اوج یادگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.