امروز یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹

کنکور ۹۹ و شرایط برگزاری کنکور۹۹

کنکور ۹۹ و شرایط برگزاری کنکور۹۹

5٫0 rating based on 1,234 ratings

کنکور ۹۹ وشرایط برگزاری آن متفاوت از کنکور سال های گذشته است

کنکور۹۸ با شرایطی متفاوت تر از کنکور سالهای گذشته برگزار شد. هر ساله فقط یک نوع گروه در کنکور سراسری وجود داشت ویک نوع سوال مطرح میشد ولی در کنکور۹۸ دو گروه نظام جدید و نظام قدیم وجود داشتند و معدل تاثیر ۳۰ درصد مثبت قطعی در کنکور داشت.

حال با توجه به شرایط برگزاری کنکور ۹۸ سوالات زیادی برای دانش آموزان و داوطلبان در مورد کنکور۹۹ به وجود می آید.

سوالاتی مانند: چه کسانی می توانند در کنکور ۹۹ شرکت کنند؟ شرایط شرکت برای داوطلبان نظام قدیم چگونه است؟ تاثیر معدل در کنکور۹۹ به چه صورت است؟ آیا داوطلبان نظام قدیم باید از منابع نظام جدید استفاده کنند؟ و سوالات زیادی که موسسه کنکور آسان است(گروه مشاوره مهندس عارف ربیعیان) در این مقاله به آنها پاسخ داده است.

چه کسانی می توانند در کنکور ۹۹ شرکت کنند؟

در کنکور۹۹ دو گروه نظام جدید و نظام قدیم می توانند شرکت کنند. یعنی دو کنکور همزمان با هم برگزار می شود و داوطلبان حق انتخاب دارند. برای مثال داوطلبان نظام قدیم می توانند برای کنکور نظام جدید ثبت نام کنند.

داوطلبان نظام جدید یعنی دانش آموزانی که با سیستم ۳-۳-۶ تحصیل کرده اند.یعنی شش سال ابتدایی ، سه سال راهنمایی وسه سال متوسطه.

داوطلبان نظام قدیم یعنی دانش آموزانی که با سیستم ۴-۳-۵ تحصیل کرده اند . و همچنین دانش آموزانی که مدرک دیپلم خود سال ۹۷ وقبل از آن دریافت کرده اند.

دانش آموزان فنی حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک کاردانی می باشند میتوانند به طور مستقیم در کنکور شرکت کنند به عبارتی مدرک کاردانی آنها برابر دیپلم دانش آموزان تجربی وریاضی وانسانی میباشد.

و دانش آموزان هنرستانی نظام جدید باید برای شرکت در کنکور رشته های نظری در ۱۱ الی  12 درسی  که در پایه دوازدهم امتحان نهایی دارند شرکت کنند وبا گرفتن نمرات قبولی در این دروس اقدام به شرکت در کنکور رشته های تجربی نمایند.

تاریخ برگزاری کنکور ۹۹

کنکور سراسری سال ۹۹ مثل کنکور سال های گذشته بعد از امتحانات نهایی  دانش آموزان دوازدهمی و در تیرماه برگزار می شود.

منابع برای کنکور ۹۹

داوطلبان و دانش آموزان در کنکور ۹۹ باید با توجه به مقطع خود ، سطح و ضریب دروس در آزمون ها را با کمک مشاور منابع خود را انتخاب کنند. و برای دریافت برنامه ریزی  پکیچ  های موسسه کنکور آسان است را از گروه مشاوره مهندس عارف ربیعیان تهیه نمایند و تا روز کنکور از مشاوره و برنامه ریزی رایگان استفاده کنند.

دانش آموزان جهت کارشناسی منابع می توانند به سایت انتشارات گیلنا و اوج یادگیری مراجعه کنند .

کنکور آسان است
امیر مسعودی
اوج یادگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.