امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

کنکور ۹۹ و شرایط برگزاری کنکور۹۹ در کنکور آسان است

کنکور ۹۹ و شرایط برگزاری کنکور۹۹ در کنکور آسان است

5٫0 rating based on 1,234 ratings
کنکور99 وشرایط برگزاری آن

کنکور ۹۹ وشرایط برگزاری آن متفاوت از کنکور سال های گذشته است

کنکور۹۸ با شرایطی متفاوت تر از کنکور سالهای گذشته برگزار شد. هر ساله فقط یک نوع گروه در کنکور سراسری وجود داشت ویک نوع سوال مطرح میشد ولی در کنکور۹۸ دو گروه نظام جدید و نظام قدیم وجود داشتند و معدل تاثیر ۳۰ درصد مثبت قطعی در کنکور داشت.

حال با توجه به شرایط برگزاری کنکور ۹۸ سوالات زیادی برای دانش آموزان و داوطلبان در مورد کنکور۹۹ به وجود می آید.

سوالاتی مانند: چه کسانی می توانند در کنکور ۹۹ شرکت کنند؟ شرایط شرکت برای داوطلبان نظام قدیم چگونه است؟ تاثیر معدل در کنکور۹۹ به چه صورت است؟ آیا داوطلبان نظام قدیم باید از منابع نظام جدید استفاده کنند؟ و سوالات زیادی که موسسه کنکور آسان است(گروه مشاوره مهندس عارف ربیعیان) در این مقاله به آنها پاسخ داده است.

کنکور 99
کنکور ۹۹ با چه شرایطی برگزار می شود.

چه کسانی می توانند در کنکور ۹۹ شرکت کنند؟

در کنکور۹۹ دو گروه نظام جدید و نظام قدیم می توانند شرکت کنند. یعنی دو کنکور همزمان با هم برگزار می شود و داوطلبان حق انتخاب دارند. برای مثال داوطلبان نظام قدیم می توانند برای کنکور نظام جدید ثبت نام کنند.

داوطلبان نظام جدید یعنی دانش آموزانی که با سیستم ۳-۳-۶ تحصیل کرده اند.یعنی شش سال ابتدایی ، سه سال راهنمایی وسه سال متوسطه.

داوطلبان نظام قدیم یعنی دانش آموزانی که با سیستم ۴-۳-۵ تحصیل کرده اند . و همچنین دانش آموزانی که مدرک دیپلم خود سال ۹۷ وقبل از آن دریافت کرده اند.

دانش آموزان فنی حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک کاردانی می باشند میتوانند به طور مستقیم در کنکور شرکت کنند به عبارتی مدرک کاردانی آنها برابر دیپلم دانش آموزان تجربی وریاضی وانسانی میباشد.

و دانش آموزان هنرستانی نظام جدید باید برای شرکت در کنکور رشته های نظری در ۱۱ الی  12 درسی  که در پایه دوازدهم امتحان نهایی دارند شرکت کنند وبا گرفتن نمرات قبولی در این دروس اقدام به شرکت در کنکور رشته های تجربی نمایند.

تاثیر معدل در کنکور ۹۹ به چه صورت است؟

آموزش و پرورش در سال ۹۷ اعلام کرده که تاثیر معدل در کنکور ۹۸ و ۹۹ به صورت ۳۰ درصد قطعی اعمال می شود اما طی بخشنامه یی در تاریخ  15 آبان ۹۷ تاثیر قطعی معدل را در کنکور ۹۸ و ۹۹ را ابطال  نمود و در کنکور ۹۸ معدل ۳۰ درصد تاثیر در تراز و رتبه داوطلب داشت و برای  کنکور۹۹ وبعد از آن حداکثر ظرف یک ماه تاثیر معدل را در کنکور اعلام کنند که هنوز تاثیر معدل در کنکور۹۹ مشخص نمی باشد.

تاریخ برگزاری کنکور ۹۹

کنکور سراسری سال ۹۹ مثل کنکور سال های گذشته بعد از امتحانات نهایی  دانش آموزان دوازدهمی و در تیرماه برگزار می شود.

منابع برای کنکور ۹۹

داوطلبان و دانش آموزان در کنکور ۹۹ باید با توجه به مقطع خود ، سطح و ضریب دروس در آزمون ها را با کمک مشاور منابع خود را انتخاب کنند. و برای دریافت برنامه ریزی  پکیچ  های موسسه کنکور آسان است را از گروه مشاوره مهندس عارف ربیعیان تهیه نمایند و تا روز کنکور از مشاوره و برنامه ریزی رایگان استفاده کنند.

دانش آموزان جهت کارشناسی منابع می توانند به سایت انتشارات گیلنا و اوج یادگیری مراجعه کنند .

برای دریافت برنامه ریزی واطلاع بیشتر می توانید با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۸۲۸۶ تماس بگیرید ویا کلمه برنامه ریزی را به ۰۹۱۲۱۹۶۸۲۸۶ ارسال کنید.

5 نظر ارسال شده. نفر بعدی شما باشید!

 • پیمان آذرنوش گفت:

  سلام من مدرک کاردانی کامپیوتر (فنی حرفه ای ) دارم میتونم کنکور سراسری تجربی شرکت کنم؟

 • صفری گفت:

  سلام بله دوست عزیز شما میتونید با مدرک کاردانی بدون اینکه مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید در کنکورشرکت کنید.

 • محمداشوری گفت:

  من دانش اموز پایه دهم هستم ومیخواهم کنکور شرکت کنم ایا میتوانم؟

 • الهام کمالی گفت:

  سلام من امسال اولین سالی که میخوام کنکور بدم میخوام بدونم سطح کنکور چطوری با تشکر

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.