امروز شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

۴ نکته کلیدی برای تست زنی کنکوری ها در کنکور آسان است

۴ نکته کلیدی برای تست زنی کنکوری ها در کنکور آسان است

5٫0 rating based on 1,234 ratings
۴ نکته کلیدی برای تست زنی کنکوری ها

تست زنی کنکوری یکی از عواملی نگرانی داوطلبان در زمان کنکور است که محمد حسینی مشاور کنکور در این مقاله راه حل هایی برای بهتر تست زنی ارائه کرده است .

پشت کنکوری‌ها می‌توانند با مدیریت درست زمان در این آزمون بزرگ موفق شده و به رتبه دلخواه خود دست پیدا کنند .

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، کنکور یکی از مهم‌ترین آزمون‌های زندگی هر فرد و جزء خاطرات فراموش نشدنی عمر تحصیلی او به حساب می‌آید.

در واقع کنکور را می‌توان ثمره ۱۲ سال تحصیل در کلاس درس دانست که بخشی از زندگی و آینده فرد را رقم می‌زند و در این بین نکته مهم و قابل توجه، چگونگی استفاده از این فرصت و تبدیل آن به نقطه عطفی برای رسیدن به موفقیت است .

روش درست مطالعه برای کنکور، برنامه‌ریزی مناسب ، خواب کافی ، تغذیه مناسب و مغذی ، همراهی خانواده ، ورزش ، داشتن هدف ، دوری از استرس و اضطراب ، توکل و ایمان به خدا ، همت بالا ، استفاده از کتاب درسی و منابع کمک آموزشی مناسب و معتبر و مشاوره با اساتید و مشاوران مجرب از نکاتی است که داوطلبان باید در طول دوران مطالعه برای کنکور مدنظر قرار داده و رعایت کنند.

برای اینکه بدانید کنکور غولی نیست که شما در ذهن ساخته‌ اید و می‌توان با آرامش کامل و برنامه‌ ریزی مناسب شبیه یک آزمون معمولی با آن رفتار کنید ؛ قصد داریم از این پس با بسته ویژه کنکوری‌ها شما را با نکات مهم و مطالب کلیدی کنکور آشنا کنیم تا ضمن رسیدن به آرامش و دوری از استرس ، روش های موفقیت را کسب کنید و نتیجه‌ای مطلوب و قابل قبول در کنکور به دست آورید .

محمد حسینی مشاور تحصیلی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ، راجع به تست زنی کنکوری اظهار کرد : کنکوری‌ها در زمان تست زدن باید به برخی نکات توجه کنند ؛  اولین عامل بررسی سریع و اجمالی است ؛ در ابتدا به تعداد و نوع سوال‌ها دقت کنید ، سوال‌ها را دقیق خوانده ، سپس وقت خود را بر اساس آسانی و سختی آنها زمان‌بندی کنید .

وی ادامه داد : عامل بعدی تست زنی کنکوری ، زمان است ؛ عاملی مهم‌ که پیش از تست زدن باید به آن توجه کرد , سعی کنید وقت خود را با توجه به ارزش سوال‌ها زمان‌بندی کنید ، بسیار مهم است مدت‌ زمانی که برای پاسخ‌گویی هر سوال در نظر می‌گیریم با مدت‌زمان تعیین شده برای پاسخ‌گویی آن هماهنگ باشد.

این مشاور تحصیلی بیان کرد : نکته بعدی به این مورد اشاره دارد که دانش‌آموز برای ایجاد هماهنگی در زمان و پاسخ دادن در منزل شرایطی شبیه به کنکور را برای خود ایجاد و مدت‌ زمانی را مشخص کند تا به تعدادی سوال با زمانی مشخص پاسخ دهد .

وی اظهار کرد : در این بین سرعت عمل ، عاملی دیگر است که در تست زدن اهمیت دارد ، به‌طور معمول کسانی که تمرکز بیش‌تری داشته و مطالب را خوب خوانده‌اند در پاسخ‌گویی حضور ذهن داشته و با سرعت عملی بیش‌تر پیش خواهند رفت . برای دستیابی به سرعت عمل در تست زنی تمرین کنید .

حسینی افزود : عامل مهم دیگر در تست زدن دقت است ، در پاسخ به سوال‌های چهارگزینه‌ای باید دقت کنیم خانه‌ پاسخ‌نامه را اشتباه پر نکنیم و سوال و جواب‌ها را با دقت بخوانیم ، نکات ریزی در سوال‌هاست که ممکن است دانش‌آموز را دچار اشتباه کند ؛ سوال‌هایی که آخرشان به کلمه‌ “ می‌شود ” و “ نمی‌شود ” ختم می‌شود ، ممکن است داوطلبی را که سوال را دقیق نمی‌خواند گمراه کرده و در نتیجه گزینه را اشتباه انتخاب کند .

افزایش سرعت تست زنی

دانش آموزان جهت افزایش سرعت تست زنی می توانند از تکنیک های سریع تست زنی استفاده کنند که این تکنیک ها توسط موسسه کنکور آسان است گروه مشاوره مهندس عارف ربیعیان به دانش آموزان ارائه می شود .

دانش آموزان جهت تهیه منابع تکنیک های تست زنی می توانند با شماره ۰۹۱۲۱۹۶۸۲۸۶ یا با شماره ۰۲۱۲۶۶۰۴۵۱۲ تماس بگیرند .

همچنین جهت مشاهده نمونه تدریس تکینک های سریع می توانند به سایت گیلنا پابلیشرز یا اوج یادگیری مراجعه کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.